termovize

Moderní termovize a noční vidění

Poslední dobou se čím dál více lidí zajímá o to, jak v noci pozorovat věci kolem sebe. Máme na mysli především přírodu, ale mohou to být také lidí. V tomto směru se nabízí dvě řešení, která ovládla současný trh, a to nejenom kvalitním výsledkem, ale i cenovou dostupností.

Termovize s delším dosahem

Prvním námi představeným přístrojem je termovize. Ta ke svému fungování nepotřebuje žádné světlo a pracuje na principu infračerveného záření. Právě tato technologie zaručuje to, že má tento výrobek delší dosah nežli klasické noční vidění. Proto je hojně využívána třeba v myslivosti. Lovci dokáží poměrně rychle a přesně detekovat zvíře schované v houští nebo kdekoliv jinde.

Termovize je tak ideálním nástrojem pro pozorování. V jejím případě můžete zakoupit termovizní zaměřovače i termovizní předsádky. Dokonce je k dostání příslušenství v podobě adaptéru.

Levnější řešení v provedení nočního vidění

Jestliže nelpíte na tak vysokém dosahu a cílíte spíše na nižší cenové náklady, vsaďte na noční vidění. To na rozdíl od termovize pracuje se zbytkovým světlem a pokud jej není dostatek, je využívána IR lampa. V současnosti máte možnost volit z nočního vidění generace I, generace II nebo dáte zelenou stále oblíbenějšímu digitálnímu nočnímu vidění.

Mezi levná noční vidění patří to monokulární, které se vyznačuje jistou kompaktností, takže jej s sebou můžete nosit na dobrodružné noční výlety do přírody a určitě se nepronesete. Větší jsou pak dalekohledy na noční vidění nebo speciální brýle na noční vidění pro náročné. I v případě tohoto sortimentu si na své přijdou myslivci, protože noční vidění je také na puškohled.

Termovize a noční vidění může plnit nejenom roli pracovní, ale i tu zábavní, o čemž se můžete přesvědčit sami. Tak neváhejte a zabrouzdejte do nabídky kvalitního a značkového sortimentu, kde si vybere naprosto každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.