pracovní úraz

Máte nárok na odškodnění? Nebojte se ho vymáhat

Do situace, kdy dojde k závažnému poranění, jehož příčinou je pracovní úraz či dopravní nehoda, se může dostat každý. Všichni ale nemají jasno v tom, za jakých okolností vzniká nárok na odškodnění. A navíc mnozí zaváhají, když jim ho viník nebo pojišťovna odmítnou proplatit.

Kdy vzniká nárok na odškodnění?

Případů, kdy je poškozený oprávněn požadovat odškodnění za utrpěnou újmu, je celá řada. Mezi osoby, které na něj obvykle mají nárok, typicky patří oběti dopravních nehod nebo zaměstnanci, kteří utrpěli pracovní úraz při výkonu svého povolání. Podobně je k tomu i v případě, kdy dojde k poškození pacienta.

S jakými problémy se mohou poškození při uplatňování nároku na odškodnění setkat?

Viníci, zaměstnavatelé a další povinné osoby či společnosti nezřídka odmítají odškodnění vyplatit. A s problémem se mohou setkat dokonce už v ordinaci lékaře. I ti mnohdy korektně nevyplní formulář k žádosti o bolestné, případně náhrady újmy v důsledku ztíženého společenského uplatnění. Přitom právě jejich chyba či neochota může osobu postiženou nepřízní osudu ještě navíc připravit o nemalou finanční částku. Zaměstnavatelé zase někdy velice neradi vydávají záznamy o pracovním úrazu, případně se zaměstnancům namísto plnění dostane jen planých výmluv. A ani pojišťovny se nijak nehrnou do vyplácení plnění.

Přihlaste se o svá práva! První zdravotní vám pomůže

Pokud se vám nedaří získat odškodnění, nemusíte si zoufat. Záležitost můžete svěřit odborníkům. První zdravotní tu je pro všechny, kdo chtějí získat nejvyšší možné pracovní úraz odškodnění. A pomůže i při poškození pacienta nebo újmy utrpěné v důsledku dopravní nehody. Poskytuje kvalitní poradenství v složitých životních situacích, zajišťuje právní zastoupení a veškerou další pomoc v průběhu celého procesu vymáhání odškodnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *