tinnitus

Tinnitus a vše co byste o něm měli vědět

Tinnitus je onemocněním, o kterém slyšel bezpochyby každý. Pískání v uších, šelesty, hučení, lupání a podobné zvuky obtěžující poškozeného celý den. Možná si řeknete, že něco takového se dá vydržet, opak je však pravdou. Při dlouhodobém projevu jsou takové elementy hodně obtěžující a kdo to nezažil ten nemůžete vyprávět.

Příčiny Tinnitusu

Tinnitus je onemocněním způsobeným svalovými křečemi. Nemoc, která se může navracet s maximální pravidelností nebo být všudypřítomná. I ona má stejně jako jiná onemocnění určité příčiny, s nimiž vás podrobněji seznámíme v následujících řádcích.

Vzhledem k tomu, že Tinnitus se primárně týká uší pak je zřejmé, že za vším mohou stát dlouhodobé ušní potíže. Jsou to například záněty nebo nějaké poranění. Mezi příčiny ovšem patří i neurologická onemocnění, silný sluchový vjem a kardiovaskulární onemocnění. Také lidé s cukrovkou mají vyšší předpoklady pro propuknutí Tinnitusu. Lékaři mimo jiné ještě uvádí příčiny v podobě nádorových onemocnění, lymské boreliózy a psychických obtíží. Na zhoršení této nemoci má samozřejmě vliv spousta faktorů. Patří mezi ně kupříkladu ušní zhoršená ušní hygiena, větší dávky kofeinu a alkoholu.

Tinnitus a jeho léčba

Nyní vyvstává otázka, jak takové onemocnění léčit a existuje vůbec spolehlivá metoda? Odpověď bohužel není pozitivní. Ne u všech pacientů s Tinnitusem zabírají dostupné metody léčby. Ty se velice často pojí se speciálními infuzemi nebo léky pro zvýšení prokrvení vnitřního ucha. Přínosné mohou být i přírodní extrakty v podání ginkgo biloby.

Existují samozřejmě i některé metody, které slouží spíše ke zmírňování potíží. Rozhodně lze zmínit generátor šumu nebo laserovou terapii. Některé druhy léčby se snaží naučit člověka, aby možná nejvíce vnímal právě nepříjemné zvuky. Této metodě se říká TRT terapie. Kapitolou samou o sobě je pak kognitivně-behaviorální terapie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.