Itálie a nejlepší místa pro cyklistiku

Sport je v Itálii obecně velmi populární. Za pravdu nám dá mnoho sportovních úspěchů, kterých tento národ dosáhl. Jelikož je Apeninský poloostrov relativně blízko, můžeme místních skvělých podmínek využít i my. Oblíbeným sportem pro celou rodinu je například cyklistika, kterou si lze v Itálii užít opravdu naplno.

Každý sport si ale nese rizika, proto nepodceňte důležitost cestovního pojištění.

Cyklistika ve velehorách

Hledáte-li výzvu, jsou Alpy jasnou volbou. Za cyklistický ráj zde platí oblast Dolomity. Jedná se o jeden z horských masívů a trasy se tu délkou pohybují od 70 do 130 kilometrů. S mnoha těžkým stoupáními jde o velmi náročné trasy, které zaberou minimálně týden. Odměnou vám ale budete magický pohled na jedno z nejkrásnějších pohoří Evropy. Projet si zde můžete trasu významného závodu Giro d’Italia.

Fyzicky méně náročné trasy pak najdete v Toskánsku. Krajina je zde mírně kopcovitá a plná vinohradů. Čím je Toskánko vyhlášené? Zejména sofistikovaností a radostí ze života na každém kroku. Doporučujeme vyrazit na místa jako Voltera, St. Gimignano nebo Siena. Těšit se můžete na renesanční památky, skvělé jídlo a nádhernou krajinu.

Ostrovní cyklistika s písečnými plážemi

Milujete slunce a moře? Vyražte na Sardinii! Projet celý ostrov na kole je skutečně neobyčejný zážitek. Výhodou také je, že trasy jsou různě náročné. Všude ale budete lemovat bílé pláže, smaragdově modré moře a také úžasné historické památky. Vydat se můžete i na nedaleké ostrovy Korsika a La Maddalena.

Dalším podobným místem je ostrov Elba. Délky tras tu najdete od 40 do 90 kilometrů, což znamená různorodou náročnost. Mezi nejhezčí místa počítáme záliv Biodola a horskou vesničku Sant’Ilario in Campo. Významnou historickou památkou zde je vila, kde své poslední dny ve vyhnanství trávil Napoleon Bonaparte.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *