bitcoin

Poznejte kryptoměny. Možná je to vaše příští investice

Zatímco ještě před několika desítkami let jsme si nedokázali představit, že bychom mohli platit i něčím jiným než našimi dobře známými penězi, dnes je všechno jinak. Tato éra pomalu ale jistě končí. Na scénu nastupují třeba kryptoměny. Kryptoměna je digitální měna, která je založena na kryptografii. Kryptoměny jsou dnes stále v počátečním vývoji, takže většina je stále držena spíše jako investice než prostředek ke směně za zboží a služby. Ale jejich vývoj je ve hvězdách a je dost dobře možné, že za pár let jimi budeme platit stejně jako třeba dolary, eury či korunami. Jaké jsou nejznámější kryptoměny?

Bitcoin

Asi vůbec nejznámější kryptoměnou je Bitcoin. O této kryptoměně se toho napovídalo už hodně a její popularita střídavě klesala a padala. Přesto ale stále patří k těm prvním, které počáteční investoři kupují. A rozhodně to není špatný krok.

Litecoin

Velkým konkurentem Bitocinu je také Litecoin. Jde o digitální měnu založenou na Bitcoinu, je plně decentralizovaný a jeho největší výhodou jsou minimální transakční náklady. Je navržen tak, aby byla velká průchodnost transakcí s minimálními poplatky, což je oproti Bitcoinu velká výhoda.

Ethereum

Ve zkratce lze říci, že Ethereum je programovatelná mince, která používá základy založené Turingem. Umožňuje vývojářům vytvářet různé distribuované aplikace a technologie, které u Bitcoinu nefungují. Řada lidí nyní postupně přechází od Bitcoinů na Ethereum, jelikož v něm vidí větší budoucnost.

Monero

Mnoho lidí označuje kryptoměnu Monero jako černého koně celého sytému. Jde o open-source, decentralizovanou kryptoměnu, která se zaměřuje na soukromí uživatelů. Monero není založeno na Bitcoinu, ale na tzv. CryptoNote protokolu. Podle odborníků má velký potenciál stát se platebním prostředkem s absolutní anonymitou účastníků, což je v mnohých případech skutečně výhodné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.