zlate cihly

Investiční zlato je stále na vzestupu

Lidé se čím dál častěji rozmýšlí, kam investovat své úspory, aby z dlouhodobého hlediska neztrácely svoji hodnotu. Jednou z takových variant je mimo jiné investiční zlato. To vzhledem ke stále narůstající hodnotě představuje z dlouhodobého hlediska dobrou úschovu peněz. Navíc finanční krize s jeho hodnotou příliš nezamávají, ba naopak.

Zlato z českých mincoven

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Ty ale můžete zakoupit od jiných světových výrobců. Nejčastěji jsou to slitky ze švýcarských rafinérií.

Pokud se budete zajímat o zlato, česká mincovna se pro vás stane známým pojmem. Myslet ovšem musíte na to, že cenové rozdíly zlata mohou být značné, a to ve výši až 10 %. Přesně z těchto důvodů je důležité sledovat nejenom vývoj ceny zlata na burze. Zaměřit se musíte také na cenu prodejní. Ať už budete chtít investovat peníze do slitků nebo zlatých mincí, určitě oceníte tu nejvýhodnější cenu na trhu.

Soustřeďte se na letité profesionály z oboru

Pokud máte zájem o to, aby cena zlata byla co možná nejmenší, začněte porovnávat ceny prodejců. Zacilte na odborníky, kteří mají na trhu určitou tradici a jejich ceny patří dlouhodobě k těm nižším. Důraz je vhodné klást i na přidružené služby, nejenom na samotné produktové portfolio, z něhož si bude schopen vybrat každý.

Podlehněte kouzlu, a hlavně zhodnocení investičního zlata. Užívejte si pohledu na zlaté cihly a zlaté mince odlišných velikostí a tím pádem i rozdílných hodnot. V dnešní době můžete do zlata investovat tisíce, ale také stovky tisíc korun. Dlouhodobě prověřeným prodejcem je například internetový obchod zlate-mince.cz, kde si na své přijde dozajista každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.