roof

Fotovoltaické střešní tašky od Elona Muska

Elon Musk, to je jméno, které asi není třeba moc zdlouhavě představovat. Právě tento vizionář stojí za elektromobilitou v podání světoznámé automobilky Tesla. Akumulátorové články a vůbec práce s potřebnou energií se pro něj zcela vlastní. Není se proto čemu divit, že na trhu lze kromě spousty dalších věcí zakoupit také fotovoltaické střešní tašky pocházející právě od Elona Muska.

Produkt s názvem Tesla Solar Roof

Označení značky Tesla je ukryto také v samotném názvu tohoto produktu. Jde o esteticky zajímavou krytinu, která je vlastně fotovoltaickým článkem. Na rozdíl od klasických solárních panelů však vypadá střecha z těchto tašek daleko přirozenější a fotovoltaické panely nejsou v podstatě vůbec vidět. Na první pohled jde o klasickou střechu jen s tím rozdílem, že díky použitým taškám budete schopni získávat energii ze Slunce.

Ta je následně za pomoci odpovídající techniky přeměněna na elektřinu sloužící například k vytápění nemovitosti nebo k ohřevu teplé vody.

Fotovoltaické tašky Tesla nejsou drahé

Když se podíváte do produktových nabídek mnohých výrobců střešních krytin, můžete čas od času narazit také na fotovoltaické střešní tašky. Elon Musk, potažmo společnost Tesla není v tomto směru jediná, kdo vám něco podobného nabídne. Nutno však podotknout, že pořizovací náklady za Tesla Solar Roof jsou kupodivu nižší než u jiných výrobků. A to u značky Tesla není tak automatické.

Fotovoltaické střešní tašky jsou do jisté míry hudbou budoucnosti. Pokud si nechcete hyzdit dům velkými a nepřehlédnutelnými fotovoltaickými panely, lze zvolit podstatně lepší variantu, kterou v podstatě zakomponujete mezi klasickou střešní krytinu. Ve prospěch řešení, které nabízí Elon Musk se řadí i rychlá montáž na střeše. Do budoucna by je mohli instalovat nejenom pracovníci Tesla, ale i jiní dodavatelé. Uvidíme, jak moc se tašky rozšíří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.