zdraví

Co mohu dělat pro své zdraví?

O zdravém životním stylu slyšíme ze všech stran, internet i časopisy jsou zahlceny nejrůznějšími radami, které vám mají pomoci k tomu, abyste byli zdraví a nabití energií. Není v silách člověka zapamatovat si všechna doporučení a rady, a stranou teď necháme také problém, že některé z nich jsou často do určité míry protikladné. Pokud chcete pro své zdraví opravdu něco udělat, stačí se soustředit je na pár drobných změn, které váš organismus z dlouhodobého hlediska ocení. Které změny máme na mysli?

Změňte svá rána k lepšímu

Pro to, jak se budeme po celý den cítit, je velmi důležitý dostatek spánku a také to, jakým způsobem nový den začneme. Ráno se obecně doporučuje vypít sklenici teplé vody s citronem. Pravidelné pití tohoto jednoduchého nápoje má totiž na naše tělo zázračné účinky. Jedním z nich je blahodárný vliv na metabolismus, jeho správné nastartování a fungování. K dalším účinků pak patří zejména detoxikace organismu od škodlivin a toxinů, což následně vede ke zlepšení stavu našich vlasů, nehtů a pokožky, a také posílení imunitního systému. Po vypití této sklenice s citronovou šťávou můžete pokračovat povzbudivou sprchou, která zlepší váš krevní oběh i imunitu. Přibližně dvacet minut po vypití skleničky s vodou a citronem byste si měli dopřát snídani, bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu, bílkoviny i zdravé tuky. Jako vhodné potraviny se tak zdají být například ovesné vločky, ovoce, ořechy, semínka či jogurt.

Více se hýbejte

Jedním z civilizačních problémů dneška je, že naprostá většina lidí trpí nedostatkem pohybu, většinu dne tráví sedavým zaměstnání, do kterého se dopravují autem, tím pak jedou i odpoledne na nákup či na návštěvu ke známým. Základní rada tedy zní, začněte se více hýbat, zpočátku se nemusí jednat o žádné drastické změny. Zkuste například místo výtahu používat schody, pokud to jde, nechte auto doma a jděte pešky, nebo například z autobusu vystupte o zastávku či dvě dříve. Skvělou možností, jak zapomenout na pracovní starosti a udělat něco pro své zdraví, je také každodenní půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *