bay

Nejkrásnější pláže světa

Na každé dovolené je vždy co navštěvovat a co poznávat. Pokud však vyrazíme k moři, je prvním cílem našeho zájmu pláž a krásy na pobřeží. Pojďte se podívat na ty nejkrásnější, nejzajímavější a také nejoriginálnější pláže, které můžete na světě najít. Pro některé možná poslouží jako zajímavý tip, kam vyrazit na exotickou dovolenou.

Tropické ráje

Azurově modrá voda, písečné pláže a plamy. To je představa tropického ráje, po kterém sní mnoho lidí. Přesně taková je například Trunk Bay (Panenské ostrovy), která bývá označována za jednu z nejkrásnějších na světě a v této lokalitě je také nejfotografovanější pláží vůbec. Stejně úchvatné jsou však i další pláže jako například Matira Beach (Bora Bora), Reduit Beach (Svatá Lucie), Harbour Island (Bahamy), Seven Mile Beach (Kajmanské ostrovy) nebo El Nido (Palawan), která má údajně úplně nejjemnější písek.

Barevné pláže

Ne vždy musí být písek na plážích ve své klasické barvě. Existují nádherné a přitom na první pohled velice působivé pláže s nezvykle barevným pískem. Mezi nejpozoruhodnější rozhodně patří Papakolea (Havaj), se zeleným pískem, kterou jí dává minerál olivín, Red Sand Beach (Prince Edward Island, Kanada), která má již dle svého názvu rudé zbarvení od minerálního obsahu železa, nebo Punalu’u (Havaj) s černým pískem. Za jeho tmavé zbarvení nyní nemohou minerály, ale čedič – hornina sopečného původu. Nejzlatější písek má pak Porto Ferro (Sardinie, Itálie) a nejbělejší zase Hyams Beach (Nový Jižní Wales, Austrálie).

Kamenné pláže

Krásné pláže nemusejí být jen písčité. Své kouzlo mají i ty, které jsou pokryté hromadou malých oblázků. Jednou z fotograficky nejpopulárnějších je pláž u vesnice Elgol na Isle of Skye (Skotsko). Z teplejších oblastí pak rozhodně stojí za zmínky Glass Beach (Havaj) – ta však má na sobě, jak napovídá název, kamínky ze skla, které jsou dokonale obroušené. Sklo pochází z nedaleké skládky lahví a paradoxně tak vlivem člověka moře vytvořilo svým působením jednu z nejnádhernějších pláží na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *