tesla

Elektrický automobil Tesla

Když se řekne „elektromobil“, první značka, která přijde většině lidí na mysl, je právě Tesal. Ačkoliv dnes již je elektrizováno mnoho různých modelů od klasických výrobců včetně těch českých, Tesla si stále drží pozici průkopník a symbolu elektromobilů. Pojďte se proto na tuto značku podívat zblízka a představit si její specifika.

O společnosti Tesla

Tesla je americká automobilka, kterou v roce 2003 založili Martin Eberhard a Marc Tarpenning. Krátce na to se připojili JB Straubel, Ian Wright a Elon Musk, který je dnes CEO firmy. Společnost nese své jméno po elektroinženýrovi Nikolovi Teslovi. S elektrifikací, stejně jako s dalšími funkcemi, jakými jak například autopilot, doslova změnila Tesla trh s automobily.

Elektromobily značky Tesla

Prvním elektromobilem byla Tesla Roadster, která hned vzbudila zájem a zajistila značce popularitu se svým dojezdem téměř 400 km na plné nabití. Zajímavostí je, že tento ikonický model se stal 6. února 2018 prvním vozem, který byl vynesen do vesmíru – mimochodem vynesena byla tato Tesla raketou Falcon Heavy společnosti SpaceX, jejímž majitelem je rovněž Elon Musk. Po Roadsteru přišla na řadu Tesla S, která je stále velice populární. Model S je vůbec prvním vozem na světě, který překonal hranici miliardy najetých mil bez vytváření emisí, čímž se zapsaly elektromobily neodmyslitelně do myslí lidí jako ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Po Modelu S následoval Model X – tentokrát se nejednalo sedan, ale o elektrické SUV pro 7 osob. Od své výroby do dnešní doby je to jedno z nejžádanějších elektrických vozů. Nejnovější je Tesla Model 3, což je opět luxusní sedan. Designově vychází z Modelu S. Prvotně se jednalo o dražší luxusní vůz, jehož prodej však zafinancoval i vývoj levnější a mírně „osekané“ verze. Model 3 je tak elektromobilem, který si získal díky ceně pověst velice dostupného vozu i našlapaného auta. Do budoucna můžeme očekávat Tesla Semi, což je prototyp tahače. V roce 2019 byl měl být dle všech plánů představen veřejnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.