Vybíráme vhodný oblek

Oblek je reprezentativní součástí pánského šatníku. Sako a kalhoty zhotovené ze stejného materiálu, které jsou obvykle obohaceny ještě o vestu a košili. Společenské oblečení, jež je součástí významných událostí, popřípadě nedílnou výbavou v zaměstnání na vyšším pracovním postu.

Kvalitní oblek z vás sám o sobě neudělá skutečného elegána. Měli byste vědět, jaký typ ošacení zvolit a zároveň dbát na několik pomůcek při výběru.

Odlišné materiály a střihy

Pokud začneme od samotného jádra, je to jistě výrobní materiál. V tomto směru zapomeňte na jakoukoliv syntetiku a dejte raději přednost kvalitní vlně. Jestliže má jít o příměsi, ať to nejsou umělohmotné materiály, nýbrž kašmír, mohér a podobné složky.

V závislosti na své fyzické muskulatuře máte možnost nákupu výsledného střihu. Objemnější pánové zvolí určitě anglický regular, ti hubenější vsadí na italský slim. Vždy se držte jednoho základního pravidla – oblek vám musí dokonale sedět, ať už jde o libovolný střih.

Vybírejte si dobře padnoucí obleky

Nejprve začneme u horní části obleku, tedy u saka. Ramena musí korespondovat s bicepsovým obloukem, z rukávů vám musí vykukovat cca jeden až dva centimetry dlouhá manžeta od košile a konec kapsy musí končit u poklopce. Pohlídat byste si měli také hrudní část, kde sako nesmí odstávat, ani pnout.

Délka kalhot se určuje poměrně snadno. Musí vám sahat až na zem. To však v případě, že stojí bosi bez bot.

Držte se osvědčených pravidel

Nechcete-li při nošení obleku šlápnout vedle, pak neopomínejte na základní pravidla. Kravata končí u spony pásku, poslední knoflík saka bývá rozepnutý, ponožky musí mít stejné barevné ladění, jako kalhoty, kravata má odlišnou barvu, než kapesníček a pásek má shodnou barvu s botami.

Pakliže dodržíte několik výše uvedených pouček, pak vězte, že se z vás při jakékoliv společenské události stane doopravdový elegán.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *