Využijte výhody platebních karet

Platební karty jsou stále oblíbenějším nástrojem pro hrazení nejrůznějších služeb a produktů. Stále častěji můžete v obchodech u pokladen potkávat zákazníky, kteří platí kartou, což sebou nese i spoustu příjemných výhod.

Jestliže jste byli doposud k platebním kartám jakkoliv nedůvěřiví, přesvědčíme vás o tom, že se není čeho bát.

Proč používat platební karty?

Finance máte neustále při sobě, aniž byste museli nosit jakkoliv vysokou hotovost. Tento fakt bezpochyby souvisí i s patřičnou bezpečností. Pakliže vám někdo ukradne peněženku plnou peněz, už je pravděpodobně nikdy neuvidíte. Jestliže se to stane u platební karty, bez pinu se k finančním prostředkům nikdo nedostane.

Zajímavá je úspora drahocenného času. Není nutné vybírat každou chvíli peníze u bankomatu, což ostatně nemusí být v případě některých institucí zrovna levnou záležitostí.

Pakliže s kartou budete platit v zahraničí, domůžete si i výhodnějších měnových kurzů.

Poznejte nejběžnější platební karty

Na trhu je samozřejmě spousta platebních karet. Ty se liší svým charakterem, použitím a bonusy, jež lze v rámci daného peněžního produktu získat.

Nejtypičtější je bezpochyby debetní karta, kterou získáte ke klasickému bankovnímu účtu. S pomocí ní využíváte pouze vlastní peníze.

Daleko více možností vám přináší kreditní karta. Ta je mnohdy označována, jako úvěrová karta. Její název je jasně vypovídající. Kromě svých úspor lze čerpat ještě další prostředky do dané výše.

Narazit lze také na několik ostatních typů platebních karet.

  • Embosovaná karta
  • Change karta
  • Karta s laserovým záznamem
  • Karta s magnetickým záznamem
  • Čipová karta

Karty, které se liší především technologiemi placení a bezpečnostními prvky. Ať už si vyberete tu či onu, končí pro vás povinnost, nosit u sebe neustále dostatek hotovosti. Nyní vše uhradíte s pomocí platební karty.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: xedos4).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *