Vybíráme nové kolo

Cykloturistika se v současné době stala velice populární pohybovou aktivitou. Jízda na kole, během níž vykováváte nejenom sportovní činnost za účelem zlepšování fyzické kondice a hubnutí. S pomocí kola máte možnost během dosti krátké chvíle navštívit spoustu krásných míst.

Abyste se však k tomuto cíli postupně dopracovali, je nutné, pořídit si vhodné kolo. A právě s tímto nelehkým úkolem vám alespoň částečně pomůžeme.

Jaký druh kola pořídit?

Na počátku všeho se zamyslete nad tím, kde a v jakém terénu budete jezdit. Pakliže nepatříte k výrazným milovníkům silnic, určitě vám do hledáčku padnou univerzální trekingová kola, popřípadě ta horská, jež jsou svými proporcemi více zaměřená na terén.

Od charakteru ježdění se samozřejmě odvíjí takové drobnosti, jako jsou průměr kol, počet rychlostí, apod.

Odpružení kola

Rozhodnete-li se dopřávat si náležitého komfortu, nemusí to být pouze v podání klasického kola bez odpružení. Dnes lze zakoupit varianty s odpruženou přední vidlicí, popřípadě celo-odpružená kola, u nichž je samozřejmě zapotřebí počítat s finálním nárůstem ceny.

Správná velikost

Důležitá část výběru, s níž vám obvykle poradí zkušený obchodník. V žádném případě však tento faktor nepodceňujte, protože do určité míry rozhoduje o celkovém pohodlí a komfortu při jízdě.

Doplňkové komponenty

Jestliže vám to finance dovolují, nemusíte se omezovat ani při výběru některých nadstandardních prvků. V rámci doplňkového sortimentu jsou to přední vidlice, kotoučové brzdy, speciální gelová sedla a brašny pro vožení nejnutnější povinné výbavy, jíž tvoří hlavně záplaty, klíče, apod.

Při kalkulaci rozpočtu neopomíjejte ani na cyklistickou výbavu, do níž obvykle spadá pohodlný a funkční dres, správná obuv a v neposlední řadě bezpečnostní helma. V závislosti na finančních možnostech se můžete pohybovat od několika tisíc korun, až po desetitisícové částky.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: nenetus).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.