Cimbálová muzika Petra Goryczky

Cimbálovka v Praze není ničím neobvyklým, Češi hudbu z Moravy milují

Cimbálová muzika je sice typicky moravskou záležitostí, ale to naznamená, že si ji nemůžete poslechnout i v Praze. Čím dál častěji se s tímto typem hudby setkáte na nejrůznějších oslavách, firemních akcích, svatbách apod. Je to jenom dobře, své národní zvyklosti bychom si měli hýčkat.

Muzikanti v krojích, pálenka a diváci prozpěvující si spolu s kapelou Vínečko bílé nebo To ta helpa. Přesně tak vypadají všechny možné moravské slavnosti a oslavy. Ve stejném duchu se však nesou i některé akce v Praze a obecně v Čechách. Důkazem toho je cimbálka Praha pod vedením Petra Goryczky.

Oblíbené lidové písně pochází i ze Slovenska a Čech

Vínečko bílé či Když jsem šel z Hradišťa vám připadají jako typicky moravské lidové písně? Cimbálová kapela Petra Goryczky hraje nejen moravské, ale i české a také slovenské lidovky. Navíc nekončí jen u nich. I cimbálovka dokáže zahrát trochu modernější žánry, velmi pěkně v jejím podání zní například folk.

Základem je pochopitelně cimbál, ale co dál?

Cimbálová kapela nese svůj název podle ústředního nástroje, cimbálu. Cimbálovka Petra Goryczky však hraje zpravidla v sestavě čtyř nebo pěti muzikantů. Kromě cimbálu mají ještě housle, violu a kontrabas.

Na některé akce se vyloženě hodí, když přijde celá kapela oblečená do krojů, jindy hrají v oblecích. Vždy záleží na domluvě a na typu akce. Cimbálovka hraje na svatbách, rodinných oslavách, firemních večírcích, koštech vín. Hráli v restauracích, penzionech, hotelech, kancelářích, rodinných domech, chatách i stanech, v lázních či na festivalech.

V Praze neplatíte za dopravné

Cimbálovka v Praze pro zájemce z hlavního města znamená, že nemusí platit nic za dopravu. Celá kapela k nim dojede zdarma, cenu si účtuje za hodinu, ovšem vždy individuálně podle dané akce. Neváhejte se tedy ozvat – a raději s větším předstihem, protože o cimbálovou muziku je v Praze zájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.