fruit

Lačnému žaludku některé potraviny neprospívají

Na mnoha místech se můžete dočíst, co je prospěšné pro vaše tělo. Jaké potraviny obsahují nejvíce vitamínu, jaké byste si zase neměli dopřávat na noc a konzumovat, když chcete shazovat přebytečná kila. Víte ale o tom, čemu byste se měli vyvarovat, když máte prázdný žaludek? Typickým příkladem může být ráno, tedy období, kdy se chcete pustit do výživné snídaně. Výjimkou ale samozřejmě nejsou i jiné části dne.

Ovoce a zelenina

Jeden by si řekl, že ovoce a zelenina musí být prospěšné kdykoliv během dne. Pokud však máte prázdný žaludek, nemusí být zcela ideální volbou rajčata. Právě jejich antioxidanty nejsou v tomto stavu zcela ideální volbou a mohou způsobovat pálení žáhy. Něco podobného platí o banánech a hruškách, které na lačný žaludek nejsou dobré hlavně z pohledu vyšší hladiny hořčíku. To se může negativně promítat do lidského srdce. Jestliže se chcete vyhnout bolestem břicha, určitě na prázdný žaludek nekonzumujte citrusové plody.

Co takový jogurt a pečivo?

Možná o tom nemáte ani tušení, ale třeba takový jogurt na prázdný žaludek není zrovna dobrou volbou z pohledu následného trávení. Kdykoliv během dne bude tělu jistě prospěšný, ale zrovna na lačno to není dobrá volba. A svým způsobem může jisté problémy přinášet také vybraný druh pečiva. Na mysli máme hlavně plynatost a nadýmání. To je ale hodně individuální záležitostí. Větší problémy budou mít samozřejmě ti, kdo mají byť jenom minimální alergii na lepek.

V neposlední řadě by v našem prezentovaném seznamu neměla chybět ani káva. Pokud ji vypijete před jídlem, můžete mít problémy s trávením bílkovin. O ranní kávu se pochopitelně nemusíte ochuzovat, ale nejprve by to chtělo do těla dostat nějaké jídlo a pak se teprve oddávat šálku lahodné kávy, nikoliv naopak.

Sami si ostatně můžete na svém těle vyzkoušet, že vše výše popisované je pravda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.