apartment

V čem je lepší pronájem oproti vlastnímu bydlení?

Pronájem bytu nebo pořízení vlastního bydlení? To je otázka, kterou se asi zabývá spousta lidí napříč všemi věkovými generacemi. My se vám prostřednictvím tohoto článku pokusíme vysvětlit, v čem pro vás může být lepší právě pronájem. Zmíníme jeho výhody a nevýhody, na základě nichž si můžete udělat představu o tom, co je pro vás nejvhodnější.

Jaké jsou výhody pronájmu?

Když se řekne pronájem, z logiky věci jasně vyplývá, že se tento krok nebude pojit s příliš vysokou prvopočáteční investicí. Nepotřebujete statisíce až miliony k tomu, abyste si koupili nemovitost. U pronájmu zaplatíte maximálně tři nájmy dopředu jako vratnou kauci, pak platíte jen měsíční nájemné.

Pronájem bytu či domu je především o svobodě. Na tu lze nahlížet z různých úhlů pohledů. Nastěhovat se můžete například do vyhledávaných a krásných lokalit, kde funguje pouze pronájem, nikoliv prodej. Zároveň může jít o nemovitosti, které byste si stejně nemohli v životě dovolit.

Ke svobodě lze přistupovat také tak, že pronájem lze víceméně vypovědět a během velice krátké doby se přestěhujete na zcela jiné místo. Klidně na druhou stranu České republiky. Tato flexibilita je opravdu přínosná. Nebude pro vás problém odstěhovat se za prací.

Nevýhody pronájmu nemovitosti

Nyní se pojďme věnovat tomu, co v rámci pronájmu víceméně nelze považovat za pozitivum. Je to například to, že nemovitost, za kterou měsíčně platíte nájem nebudete nikdy vaše, na rozdíl od hypotéky. S takovým objektem nemůžete nikde ručit a také počítejte s tím, že jakékoliv stavební úpravy vám budou zapovězeny samotným majitelem. Ti takové věci mají obvykle podchycené ve smlouvě. U pronájmu vám hrozí také to, že po vypršení nájemní smlouvy nemusí dojít k jejímu obnovení, a vy se rázem octnete na ulici.

Tak co, už víte, zda je pro vás pronájem bytu či domu tou správnou nebo naopak nevhodnou volbou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.