chiron

Poznejte sportovní vůz Bugatti Chiron

Patříte k milovníkům sportovních automobilů? Pak je tento článek stvořený přesně pro vás. Zaměříme se v něm totiž na jeden z věhlasných sportovních vozů, kterým je Bugatti Chiron. Dvoumístný sporťák představený v roce 2015 se stal nástupcem svého poměrně známého předchůdce Bugatti Veyron.Auto se vyrábí ve Francii a vzniká pod taktovkou stejnojmenné automobily Bugatti Automobiles.

Něco více o Bugatti Chiron

Je nepochybné, že jednou z nejzajímavějších věcí na tomto sportovním voze je jeho vzhled. Sportovní linie jsou zkrátka dech beroucí, o tom není žádných pochyb. Mnohé z vás ale určitě zajímá, co se ukrývá pod kapotou tohoto automobilu.

Je to osmilitrový motor W16, který má k dispozici čtyři turbodmychadla. Jestliže vás zajímá výkon v kW, budete jistě hodně mile překvapeni. Je to neuvěřitelných 1 103 kW, přičemž kroutící moment je 1 600 Nm. Ano, tento vůz lze lidově označit jako trhač asfaltu. Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině se odehrává v opravdu krátkém čase. Je to 2,4 vteřiny. A pokud chcete sportovní automobil rozjet na tři sta kilometrů v hodně, stačí vám k tomu pouhých 13,6 sekund. Přesně kvůli tomu se není čemu divit, že Bugatti Chiron dokáže uhánět až 465 kilometrů v hodině. Pravdou však zůstává, že tento výkon je elektronicky omezen na hodnotu 420 kilometrů za hodinu.

Omezený počet a vysoká cena

Sportovní vůz, jehož konstrukce e vyrobena z karbonu dosahuje neuvěřitelných hodnot ve všech směrech, o tom není žádných pochyb. Díky jeho vysoké ceně jich kolem nás jezdí také omezené množství. Pořizovací cena činí 2,4 milion eur je jasně vypovídající. I když prvních dvě stě kusů tohoto sporťáku bylo prodáno ještě před jeho vyrobením a dodáním.

Je pravdou, že Bugatti Chiron asi není úplně běžným vozem pro normální smrtelníky. Z pohledu automobilového světa však představuje náležitý unikát, na kterém je stále co obdivovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.