sopka

Pusťte se do objevování krásných vulkánů

Vulkánová turistika je pojmem, který v současné době zažívá celkem značný boom. Stále více lidí prahne po dobrodružství a náročnější turistice. Možná i proto se sopky staly určitým lákadlem a přináší něco trochu neotřelého oproti tomu, když vyrážíte na běžnou horu. Jestliže byste rádi vyzkoušeli vulkánovou turistiky a podlehly tomuto trendu, máme pro vás několik zajímavých tipů.

Kam vyrazit za sopkami?

Jedním z překrásných míst je například Nový Zéland. Ten je znám svou jedinečnou krajinou a gejzíry. Málokdo však ví, že se tu nachází také atraktivní vulkán. Ten je konkrétně situován na ostrově Whakaari, kde lze objevovat nejenom sopečné potoky, ale i bahenní jámy. O úchvatném výhledu po do okolí asi nemá cenu příliš polemizovat.

Jestliže máte zálusk na nějakou sopečnou legendu, pak směřujte k sopce El Popo, která se nachází v Mexiku. Jedna z posledních erupcí proběhla v roce 2019. V okamžiku, kdy se pokusíte zdolat vrchol sopky, buďte si jisti, že před vámi čeká 5 426 metrů vysoká sopka.

S vulkány se pojí také malebné Japonsko. Jeden ze slavných vulkánů světa je situován v tamním národním parku Hakone-Izu. Ve své podstatě lze hovořit vulkanickém komplexu, kde budou zaznívat takové názvy, jakými jsou Fuji a Owakudani.

A co takhle nejvyšší sopka Evropy?

Nepodceňujte samozřejmě ani evropské vulkány. Každý asi správně tuší, že ten nejvyšší v Evropě se nachází na Sicílii. Ano, je to slavná Etna, která je opravdu divokým útočištěm pro nejrůznější zvěř. Daleko aktivnější je sopka Stromboli, kterou můžete také navštívit.

Pokud vás tento způsob cestování a turistiky zaujme, máme pro vás ještě další zajímavé cíle z celého světa. Co byste řekli na Filipíny a vulkán Mayon? Ten se nachází konkrétně na ostrově Luzon. Další výběr vulkánů vás pak bude čekat kde jinde než na slavných Galapágách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.