elektrina

Snižte si spotřebu elektřiny díky několik snadným tipům

Je nepochybné, že neustálé zdražování elektřiny dohání spoustu lidí k zoufalství a finanční krizi. Pokud se potýkáte s velkou spotřebou elektřiny, což pochopitelně zatěžuje vaši peněženku, máme pro vás pár tipů, jak z toho ven. Zaměřte se na spotřebu, respektive proveďte pár základních věcí vedoucích ke snížení spotřeby elektřiny.

Hlavní jistič a distribuční sazba

Na počátku všeho byste si měli zkontrolovat, jestli využíváte tu správnou distribuční sazbu. Cenové rozdíly mezi nimi totiž mohou být zásadní. Zároveň si zvolte odpovídající hodnotu jističe. Za předimenzovaný jistič totiž platíte zbytečně navíc.

Pokračovat pak můžete volbou vhodného vytápění a větrání. Naučte se udržovat v domácnosti přiměřenou teplotu a interiér zbytečně nepřetápějte. Každý stupeň navíc se totiž negativně podepíše na vaší peněžence.

Pokud je to možné, investujte peníze do úsporných spotřebičů. Minimálně vyměňte ty starší jak 10 – 15 let. Největšími žrouty energie jsou bezpochyby lednička, mraznička, myčka nádobí a sušička. Z toho důvodu se vyplatí je využívat efektivně a smysluplně. V létě můžete například sušit prádlo venku, což v celoročním vyúčtování za elektřinu přinese patřičnou úsporu. Zapomínat byste neměli ani na provedení varné desky, které spotřebovává také dost elektrické energie.

Důležitou roli sehrávají i ty nejmenší detaily. Teď máme na mysli svícení, respektive používání starých žárovek. Ty okamžitě nahraďte těmi úspornými, potažmo LED osvětlením.

Změna dodavatele elektřiny pomůže

Jestliže jste si všechny výše uvedené rady vzali k srdci, a přesto se vám zdá, že elektřinu utrácíte příliš, zkuste ještě poslední variantu. Udělejte si průzkum trhu a srovnejte ceny elektřiny u jednotlivých dodavatelů. Možná byste se divili, ale i vhodná změna dodavatele přináší náležité úspory za tuto poměrně drahou komoditu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.