kemp

Podle čeho vybírat kemp při dovolené?

Po několika letech útlumu české kempy zase ožívají. Důvodem je nejen epidemie koronaviru, kvůli které se letos mnoho lidí rozhodlo strávit dovolenou v Čechách, ale také to, že pro mnoho je dovolená v kempu určitou nostalgií a vzpomínkou na dětství. Zdaleka už ale neplatí, že se musí jednat o poněkud sparťanské ubytování a že se musíte připravit na nepohodlí, naopak dnešní kempy nabízejí moderní a pohodlné prostředí pro strávení příjemné dovolené. Mnohé kempy jsou speciálně zaměřené a tomu pak odpovídá jejich vybavení i programy, například pro rodiny s dětmi, seniory, vodáky, motorkáře či rybáře.

Široké ubytovací a stravovací možnosti

Zatímco v minulosti bylo slovo kemp synonymem pro spaní ve stanu, dnes tomu tak již zdaleka nemusí být. Mnoho kempů nabízí překvapivě širokou nabídku ubytovacích možností, nejen v chatkách či karavanech, ale také ve srubech či mobilhomech. Pokud tedy víte, že spaní pod stanem není váš sen, najděte si kemp, kde se vám bude spát jako v bavlnce. Podobnou změnou prošlo v kempech také stravování. Jestliže netoužíte po nostalgii ve formě stánku s občerstvením, vyražte do kempu s ověřenou restaurací. Samozřejmostí v mnoha kempech je také obchod s potravinami či čerstvým ovocem a zeleninou.

Sportovní i kulturní vyžití či animační programy

Pokud rádi sportujete, využijte kempů, jejichž součástí jsou nejrůznější sportoviště a samozřejmostí je půjčení rozmanitého sportovní vybavení, od míčů přes tenisové vybavení až po kola. Mnoho kempů dnes své návštěvníky láká také na svá vlastní koupaliště či lanová centra. V případě, že se do kempu chystáte vyrazit s malými dětmi a nechce se vám vymýšlet jim každý den nějaký zajímavý program, využijte ubytování v kempech nabízejících speciální animační programy zaměřené právě na dětské návštěvníky. Nejen zamilované dvojice zase ocení kempy s letním kinem.

Před cestou si pročtěte recenze

I když se kvalita kempů v posledních několika letech velmi zlepšila, i přesto je vždy lepší, předtím, než do konkrétního kempu vyrazíte, najít si na internetu recenze od lidí, kteří se v něm v nedávné době ubytovali. Recenze vám často odpoví na mnohé otázky, které se vám honí hlavou, a vy tak budete moci na dovolenou v kempu vyrazit klidnější a připravenější na to, co vás zde čeká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *