Nebankovní půjčky jsou stále populárnější, nebojte se půjčit!

Co se týče oblíbenosti, nebankovní půjčky už poráží produkty od banky, jako jsou kreditní karty a kontokorent. Bodují podmínkami a rychlostí vyřízení. Navíc ubývá lidí, kteří se kvůli půjčkám dostávají do dluhové spirály. Že si chcete půjčit? Udělejte to chytře a peníze navíc si užijete.

Větší jistota díky novele

Dlouhou dobu nebyl nebankovní trh vůbec regulován, a tak se běžně stávalo, že si firmy hrály s klientem jako kočka s myší. Chytlavými slogany ho nalákaly na super výhodnou půjčku a poté ho zničily vysokými poplatky a sankcemi. Velmi znepokojivou situaci změnil až příchod novely zákona o spotřebitelském úvěru na konci roku 2016 (více o ní zde). Až ta uložila poskytovatelům povinnost prokázat kapitál 20 milionů korun a požádat si o vydání licence u ČNB.

Díky těmto regulacím se trh výrazně zúžil: z původních cca 60 000 firem aktuálně nabízí půjčky online jen necelých 500 poskytovatelů. Každý má tedy mnohem větší jistotu, že si půjčí od seriózní firmy. Jestli má poskytovatel licenci, se dozvíte snadno v online registru na webu ČNB. Zjistěte si také, jestli je takto ověřený poskytovatel úvěrů členem APNÚ. Je to Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, kteří dlouhodobě zlepšují podmínky na nebankovním trhu a musí například dodržovat vlastní kodex. Mezi jeho zásady patří i povinnost vždy zveřejňovat pravdivé a úplné informace o půjčce.

Vezměte si půjčku na zkoušku

Opatrnost je vždy na místě, úvěr si nikdy nesmíte vzít, aniž byste posoudili vlastní finanční situaci. Když si vezmete více, než budete schopni splatit, pohltí vás dluhová spirála, ze které se dostává jen velmi těžko ven. Pokud si chcete vzít peníze z půjčky online poprvé, máte jedinečnou příležitost si vše vyzkoušet zcela bez poplatku. Půjčku zdarma aktuálně najdete u Via SMS s.r.o. Společnost v ČR poskytuje půjčky od roku 2011 a je dokonce jednou z prvních, která si u ČNB požádala o vydání licence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.