statue of liberty

Místa, která zaručeně musíte vidět při návštěvě New Yorku

New York je nádherné město, ve kterém je vždy co obdivovat a co poznávat. Než se sem vydáte, je třeba dopředu vědět a připravit si, co chcete navštívit, abyste nezapomněli na nějakou typickou památku nebo na místo, které je pro toto město ikonické. Pojďte se tedy podívat, kam můžete zavítat a jaká jsou nejvíce turisticky atraktivní místa v New Yorku.4

Čtvrti a celkový pohled na New York

Jednou z nejoblíbenějších čtvrtí u turistů je Manhattan. Ten navštivte také proto, že je ze zdejších vysokých budov skvělý výhled na celé město. Empire State Building nabízí jedinečnou vyhlídku a také tento slavný mrakodrap sám o sobě stojí za vidění. Nejpopulárnější a také se svými 21 kilometry nejdelší ulicí je v této oblasti Broadway. Je to jedna z nejstarších tříd nejen na Manhattanu, ale v celém New Yorku. Určitě byste zde neměli vynechat zhlédnutí jednoho z klasických muzikálů. Nevynechejte ale také další zajímavé a působivé části New Yorku. Ikonická oblast je také Wall Street, jež je vyhlášená jako nejvýznamnější finančnická čtvrť na světě. V černošském Harlemu zase uslyšíte zdejší typickou a jedinečnou hudbu ve stylu jazz či blues.

Typická místa a památky New Yorku

Když se řekne New York, jistě se každému jako první vybaví Socha Svobody, která již k tomuto městu neodmyslitelně patří. Stojí zde již od roku 1886 a znázorňuje Libertas – antickou bohyni svobody. V centru města na vás pak čeká trefně pojmenovaný Central park, kde uvidíte zámek Belvedere, mnoho romantických mostů a volně pobíhající veverky nebo zdobené kočáry, kterými se můžete přímo projet. V zimě se zde bruslí na jezeře, v létě zase lidé v parku piknikují na trávě. Nevynechejte ani zoologickou zahradu. Památky a místa však nejsou jediným místem, které láká cestovatele. Oblíbené jsou rovněž místní obchody. Pořídíte zde značkové zboží, zejména módu, a to jen za zlomek ceny v porovnání s obchody v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *