dubai

Letíte do Dubaje? Pak navštivte tato místa

Dubaj je vyhlášeným dovolenkovým rájem, kde si každý užije nejenom písečné pláže a čisté moře, ale také luxus na každém kroku. Dalo by se říci, že si zde kdokoliv přijde na to své. Pokud se do Dubaje chystáte, určitě se vám hodí pár tipů na zajímavá místa. Začtěte se do následujících řádků a poznejte Dubaj do nejmenšího detailu.

Burj Khalifa jej významnou dominantou

Začít můžete u jedné z nejslavnější dubajských staveb, kterou je Burj Khalifa. Velký mrakodrap dosahující výšky 828 metrů, z něhož se nabízí nezapomenutelný výhled. Milovníci nakupování si určitě přijdou na své, když se zastaví v nákupním centru Dubai Mall. Ten se nachází hned vedle monumentálního mrakodrapu.

Dubaj je ovšem plná ostatních dech beroucích míst. Co byste řekli třeba na pověstnou dubajskou fontánu? Teprve při pohledu na ní si budete moci představit, jak vypadá vodní tanec. Romantické procházky na vás čekají v místní Dubai Marina, kde jsou zakotveny luxusní lodě v pozadí krásného města. Unikátní promenáda je u JBR, kde se nachází i krásná pláž vybízející k vodním aktivitám.

Dubaj je městem mnoha tváří

Když jsme se v úvodu tohoto článku zmínili o tom, že Dubaj je městem mnoha tváří, nelhali jsme. Dokazuje to kupříkladu dubajský záliv označovaný Dubai Creek. Západ slunce nad touto lokalitou je doslova nezapomenutelný. Vypravit byste se měli také na ostrov Palm Jumeirah, který představuje největší uměle vytvořený ostrov na světě. Mezi luxusními hotely se tu nachází spousty zábavy v odlišných formách.

Patříte-li k příznivcům historie, naplánujete si procházku do čtvrti Al Fahidi, která patří k těm nejstarším v metropoli. Mnoho historických památek vás doslova vtáhne do tamní atmosféry. Jestliže dáváte přednost spíše adrenalinu, vyrazte do dubajské pouště na hřbetu velblouda nebo dejte přednost terénním vozům. Nudit se zde rozhodně nebudete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.