sofa

Jaký zvolit výrobní materiál sedací soupravy?

Sedačka je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Ve své podstatě jde o dominantní nábytek místnosti. Pokud zrovna uvažujete o pořízení nové sedací soupravy, měli byste vědět, jaké máte možnosti. Hlavní dilema budete jistě řešit v rámci výrobního materiálu. Dáte přednost kožené sedačce nebo té textilní? Na to se podíváme z různých úhlů pohledů.

Komfort a další vlastnosti

Pojďme se nejprve zaměřit na pohodlí sedací soupravy. Pokud jde o látku, čekejte teplejší a hřejivější vlastnosti. Textilní sedačky bude příjemná na dotyk. Kůže bude naopak více chladit a v létě může být celkem nepříjemné spojení zapoceného těla a koženého materiálu.

Pokud jde údržbu, body na svoji stranu získá spíše kožená sedačka. Stačí vám jemně navlhčený hadřík s vodou a pohodlně setřete všechny nečistoty. U látky to může být trochu problém. S tím do jisté míry souvisí také životnost, která obecně hovoří spíše ve prospěch kožených sedacích souprav. Hodně ale záleží na tom, zda máte doma děti nebo třeba čtyřnohého mazlíčka.

Při výběru sedačky hrají jistě důležitou roli také pořizovací náklady. Pokud půjdete po kvalitě, připlatíte si v obou případech. U kůže to však může být mnohonásobně více.

Kůže nebo textil?

Pokud jste dočetli až sem, dáte nám za pravdu, že porovnání kožené sedací soupravy a textilní sedací soupravy je na body dva proti dvěma. Výsledné rozhodnutí je tak pouze na vás samotných každý člověk má totiž trochu odlišné potřeby a svým způsobem individualistou. To, co nebude vadit vám při sezení na sedací soupravě může obtěžovat druhého. Podstatné je, že nyní můžete tyto dva typy výrobních materiálů srovnávat i z jiných úhlů pohledů, než jste byli doposud zvyklí.

Ať už se rozhodnete pro textil nebo kůži, v obou variantách budete mít rozhodně na výběr. A to z pohledu rozměrů, ale také celkového složení sestavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.