bydleni

Jak zvelebit bydlení za pár korun?

Je zcela normální, že všichni toužíme po hezkém, příjemném a útulném bydlení. Zároveň ale finanční náklady spojené s pořízením nového domu či bytu jsou obrovské, a ne všichni si tak mohou dovolit koupit nový byt či dům nebo si nechat své stávající bydlení zcela zrekonstruovat podle svých přání a představ. Možná tomu nevěříte, ale zvelebit své stávající bydlení se dá i mnohem méně nákladným způsobem. Nejdůležitější je dobrý nápad, kreativita a váš volný čas. Pokud ještě stále pochybujte, zkuste u vás doma realizovat některé z níže uvedených nápadů. Uvidíte, že výsledkem budete mile překvapeni, váš dům či byt bude rázem působit mnohem lepším dojmem.

Kouzlo barev

Jednou z nejjednodušších věcí, jak interiéry vašeho domova změnit, představují barvy. Jedním ze způsobů, jak se doma cítit jinak a jak místnostem dát jinou atmosféru a styl, tak představuje vymalování či vytapetování. Nemusí se jednat hned o kompletní vymalování celého bytu, zkuste změnit barvy například pouze v místnosti, kde trávíte nejvíce času. V současnosti je z hlediska interiérového designu velmi oblíbený skandinávský minimalistický styl, který využívá nejrůznějších odstínů bílé, béžové a dalších pastelových barev. Díky tomu působí místnosti nejen prostornějším a prosvětlenějším dojmem, ale také elegantněji a čistěji.

Doplňky a dekorace

Pokud nemáte finanční prostředky na to, pořídit se například nový nábytek, zkuste alespoň ten stávající obměnit například prostřednictvím nových úchytek na dvířkách a šuplících či polepením folií, která z opotřebované skříňky rázem udělá zajímavý kousek nábytku. Velmi výrazným způsobem k celkové atmosféře a kouzlu domova přispívají nejrůznější dekorace a doplňky. Z tohoto důvodu je tak nutné věnovat jejich výběru i umístění náležitou pozornost. Opět se v souvislosti s nimi vyplatí spíše minimalistický přístup, tedy spíše kvalita než kvantita. Z hlediska interiérového designu se totiž ukazuje, že příliš velké množství doplňků a dekorací, navíc často různých stylů, působí v interiérech přeplácaným a chaotickým dojmem, některé osoby dokonce prostředí, které je přeplněné různými dekoracemi, znervózňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.