kakaove maslo

Vyzkoušejte účinky bio kakaového másla

S čokoládou vás dnes určitě nemusíme seznamovat, protože tato sladkost nás zpravidla provází už od narození. Byly jste děti hodné? Tady máte za odměnu čokoládku! A mlsek nás doprovází po celé dětství natolik, až bohužel někdy někomu dokáže způsobit závislost na čokoládě. A když už ji tolik milujete, přejděte ke zdravější mlsotě.

Čokoládovou polevu na dorty, zákusky a buchty můžete připravovat sami a z výtečných zdravějších surovin. K tomu budete potřebovat již jen kvalitní kakaový prášek a BIO kakaové máslo. Rozehřívejte ve vodní lázni, ale tak, aby voda zcela neklokotala, protože raw kakaové máslo má v sobě zachovány všechny nutriční hodnoty. Jeho výroba totiž prochází pečlivým sledováním a kakaové boby se lisují za studena, proto jsou v nich udrženy všechny živiny, které vy neztratíte následným šetrným zpracováním.

Kakaové máslo má široké použití v domácí kuchyni a nemusí to být jen čokoládová poleva, ale použijte ho i na zhotovení a ozdobu zmrzlinových pohárů, různých kaší, jako náplň dortů a výtečných domácích zákusků. Používá se i v přírodní kosmetice právě pro své vynikající účinky a „přeskočí“ díky svým vlastnostem i mnohé krémy a jiné kosmetické přípravky. Ocení ho zejména ty ženy, které dávají přednost přírodní kosmetice a odmítají jinak chemií upravované krémy.

Složení kakaového másla je totiž čistě přírodní a neobsahuje žádné přídatné látky a ochucovadla. Používá se proto i na problematickou pleť, která je působením povětrnostních vlivů rozpraskaná anebo i vysušená. Dodává jí vlhkost a tím, že se jedná částečně i antiseptický prostředek, můžete ho s úspěchem použít i na popáleniny a škrábance nebo i řezné rány. Urychlíte tím regeneraci a hojení.

Dbejte jen na to, aby když kupujete tuto skvělou lahůdku a pomocníka v dermatologii, aby bylo určitě v bio kvalitě. Jen tak si kakaové máslo zachová své výtečné účinky a vy z jeho používání budete mít užitek a radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.