portugal

Vydejte se za krásami Portugalska

Portugalsko je nádhernou a slunnou destinací, která každoročně láká spoustu turistů. Mnozí tuto zemi dost často podceňují, a to je určitě špatně. Není to totiž jen povalování se na pláži, jak by si mohl, kdo myslet. Portugalsko je jako stvořené pro objevování zajímavých krás. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Poznejte portugalský Řím

Možná si nyní pokládáte otázku, jaké portugalské město nese takové označení? Je to Braga. Metropole, kterou si hodně rychle zamilujete. Při návštěvě tohoto města byste se měli zaměřit na katedrálu Sé ale také a Torre del Menagem. Druhým největším městem Portugalska je Porto. Jmenovat zde lze stavit, o nichž se vám možná ani nezdálo – Igreja do Carmo, Torre dos Clérigos a Igreja dos Carmelitas.

Neopomínejte ani na univerzitní město Coimbra a zastavte se také kousek od Bragy ve městě Bom Jesus do Monte. Právě zde se nachází stejnojmenný kostel, ale také pověstné monumentální schodiště. Pokud chcete zavítat trochu více do historie, zapište si do svého cestovatelského deníčku cíl v podání keltské osady Citânia de Briteiros.

A jaká další významná portugalská města stojí rozhodně za návštěvu? Jmenovat bychom mohli například město Ribeira, Baixa, Vila Nova de Gaia a Fátima. Tohle jsou cíle, jimž byste se rozhodně neměli vyhýbat.

Archeologické naleziště a národní park

Portugalsko si připraví pro každého něco, o tom nemějte žádných pochybností. Dokazuje to například Národní park Ria Formosa. Ten se nachází v portugalském regionu Algavre. Zde na vás bude čekat přemíra ostrůvků, pláží, ale také vodních lagun a živočichů. Zajímavé je také archeologické naleziště Vale do Coa, kde je nachází v podstatě historická galerie pod sluncem. Nálezy na tomto místě pochází dokonce až z doby kamenné.

Proto neváhejte a vypravte se do Portugalska. Do země zaslíbené, kde po nekonečném poznávání budete moci odpočinou na slunné pláži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.