pool

Přednosti koupacího jezírka a klasického bazénu

Přemýšlíte o tom, že byste si v prostorách vlastní zahrady nechali vybudovat vodní plochu, kterou budete mít jenom pro sebe? Pak se vám nabízí hned několik variant řešení. Jestliže tíhnete k větším koupacím plochám, finální souboj svede určitě bazén a koupací jezírko. Nyní vám prozradíme, v čemž se ukrývají výhody toho či onoho řešení.

Klady a zápory bazénu

Začnete nejprve modravou vodní plochou, které propadl nejeden milovník koupání. Ve prospěch klasického, respektive zapuštěného bazénu hovoří relativně rychlá instalace. U nadzemního bazénu to platí dvojnásob. Na druhou stranu se musíte připravit na to, chlorovaná voda nemusí vyhovovat každé pokožce. Nepodceňujte ani nezbytné zazimování.

Výhody a nevýhody koupacích jezírek

Opakem koupacích bazénů jsou koupací jezírka. Tento model koupání nadchne především ty, kdo dávají přednost přírodním provedení vodní plochy. Žádná modrá plocha, ale přírodní rybníček s čistou vodou, květinami, štěrkem a řadou dalších doplňků. Výjimkou nejsou ani bio bazény, což je vlastně spojení bazénu a koupacího jezírka.

Mezi klady takových jezírek hovoří primárně voda šetrná k lidské pokožce, což mohou ocenit hlavně alergici. V zimě jistě oceníte to, že jezírko nemusíte vypouštět jako bazén. Oproti bazénu se však připravte na větší vstupní investici. Čím větší jezírko si pořídíte, tím větší budete muset vybudovat technologické zázemí. I jeho provoz může být nákladnější.

Rozhodování je tedy nejenom o vzhledu a osobních potřebách, ale také o peněžence. Ať už se rozhodnete pro tu či onu varianty, vždy se poraďte s odborníky. To se týká hlavně lidí, kteří dané problematice filtrace, čištění a patřičnému technickému zázemí dostatečně nerozumí. Věřte, že taková realizace na klíč je pro laika mnohem lepší záležitostí, než kdyby se pokoušel takové zahradní jezírko budovat sám a bez vědomostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.