nohy

Víte, jak se zbavit zápachu z nohou?

Zápach nohou je jistě velkou nepříjemností, která může postihnout kohokoliv z nás. Jestliže s takovým nešvarem bojujete, pak se vám určitě hodí několik praktických rad, jak na tzv. smrad vyzrát co možná nejlépe.

Vždy začínejte od správné hygieny

Pokud patříte mezi ty, komu se nohy více potí a následně zapáchají, rozhodně se snažte nepodceňovat důkladnou hygienu. Vhodné je používat antibakteriální mýdlo. Důležité je i precizní promytí všech částí nohy, to znamená i mezi prsty. Poté si nohy pořádně osušte.

Čas od času se nebojte užít si pořádnou koupel, kterou zaměříte právě na nohy. Volit lze z nejrůznějších přírodních přípravků. Babské rady dokonce doporučují snadný recept v podání čajových koupelí. Ty si připravíte v lavoru a vložíte do nich na několik minut nohy.

Ponožky a jídelníček

Každý, kdo se potýká se zapáchajícími nohami jistě ví, že jen pravidelná hygiena nestačí, a opravdu to tak může být. Kombinovat byste ji měli i s dalšími věcmi, které vás zbaví nevábného zápachu. Používejte kvalitní ponožky z materiálu, který dokáže nasávat vlhkost. Nevhodnější je určitě bavlna, vlna nebo jejich kombinace. Nevhodné jsou naopak syntetické materiály.

Pocení nohou do jisté míry také souvisí s tím, jaké potraviny konzumujete. V tomto případě jde pochopitelně o velice zásadní změnu, která však prospěje celému vašemu tělu. Změňte jídelníček tím správným směrem a konzumujte dostatek ovoce a zeleniny.

Nechoďte pouze v jedné obuvi

Zápach nohou budete také minimalizovat tím, že začnete střídat obuv. Vhodné je časté přezouvání alespoň do dvou nebo tří párů. Jedině tak máte jistotu, že boty z předešlého dne dostatečně vyschnout a vyvětrají se vám.

Jestliže už nechcete bojovat s obtěžujícím zápachem nohou, potom si vezměte výše uvedené rady k srdci a uvidíte sami, že pozitivní výsledky se dostaví co nevidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.