trhy

Jaké jsou výhody surovin z farmářských trhů?

Farmářské trh jsou sešlostí prodejců různých surovin, které zde v předem daný čas nabízejí, co sami vypěstovali. Konají se téměř v každém větším i menším městě, to vaše určitě nevyjímaje. Pokud jste se na ně ještě nikdy nevypravili, měli byste to napravit. Uvidíte, že příjemná atmosféra a nový zážitek vás nadchnou stejně jako suroviny prodávané na farmářských trzích. Víte, v čem se liší to toho, co si běžně můžete zakoupit v supermarketu?

Zaručeně čerstvé a domácí

Když zavítáte na trhy, máte jistotu, že získáte zaručeně domácí produkty, které si lidé vypěstovali na zahrádkách a teď je prodávají. Zelenina dozrávala na slunci, nebyla uměle vyhnaná jako například jahod, které si koupíte i v lednu v supermarketech. Nakoupíte zde čerstvě utrženou zeleninu a ovoce v době, kdy tyto plody skutečně dozrály – nebyly sesbírány předčasně a pak přepravovány v kamionech. Tyto domácí suroviny jsou zdravé, plné vitamínů a s výbornou chutí. Uvidíte, že poznáte ten rozdíl. Jednotlivé kusy se mohou lišit od toho, co znáte, nejen chutí, ale také vhledem. V přírodě každá okurka nenaroste předpisově rovně.

Ušetříte a podpoříte domácí pěstitele

Jedním z důvodů, proč mnozí lidé chodí navštěvovat trhy, je to, že zde najdete opravdu levné zboží. Domácí pěstitelé na trzích prodávají svoje přebytky nebo úrodu, kterou vypěstovali k prodeji. Ceny nejsou tak závratné jako v supermarketech z důvodu, že platíte jen symbolickou částkou pěstitele, nikoliv ještě přepravu, provoz velkého obchodu s prodavači a všemi dalšími zaměstnanci. Na sezónním zboží tak můžete ušetřit opravdu mnoho. Někdy jsou ceny až poloviční. Výhodu také je, že peníze jdou přímo těm, kteří se na provozu hezké tradice farmářských trhů podílejí a chodí sem prodávat. Pokud chcete podpořit menší domácí pěstitele raději než velké supermarkety, ušetřit peníze a nakoupit chutné, zdravé a čerstvé suroviny, jsou pro vás farmářské trhy tím pravým místem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *