rain

Venku prší a vy chcete vzít děti na výlet? Poradíme vám

Počasí člověk neporučí. To už asi ví každý z nás. Horší je to v okamžiku, kdy svým dětem slíbíte krásně prožitý víkend a venku je nevlídně. Ani špatným počasím byste se však neměli nechat odradit. Vždyť právě úsměv na tvářích dětí bude tím, co vám udělá největší radost. Proto vám přinášíme několik zajímavých tipů, kam s dětmi vyrazit, když venku prší.

Nezapomenutelné výlety pro děti

A začít můžete příjemným osvěžením. Jestliže jste s rodinou plánovali koupání ve venkovním bazénu, pak vyrazte do toho krytého. A rovnou do největšího vodního aquaparku v Čechách. Je to Aquapalace Čestlice, kde na vás čeká nejdelší tobogán a spousta vodních atrakcí.

Své kouzlo mají samozřejmě i muzea. V tomto směru volte ta, která zaujmou libovolné dítě. Patří mezi ně například Muzeum loutkářských kultur Chrudim, Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře, Národní technické muzeum v Praze, Muzeum lega v hlavním městě nebo Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Takovou zábavu pro děti samozřejmě můžete povznést na vyšší úroveň. Dokazuje to například Science centrum iQlandia s Planetáriem, kde se nachází pověstný humanoidní robot Thespian. Když se budete pohybovat v okolí Olomouce, neopomínejte ani na Pevnost poznání. Technicky zdatní nadšenci libovolného věku zase ocení, pokud je vezmete do Malého světa Techniky U6. V případě návštěvy Plzně naopak zvítězí Techmania Science Center, kde si na své přijdou chlapci i dívky.

Se svými dětmi nemusíte cestovat pouze po technicky založených místech. Zábava nabývá skutečně bezpočtu podob, čehož je důkazem Zrcadlové bludiště Na Příkopě v Praze. Zajímavé jsou také vnitřní útroby klášterů Českého Krumlova nebo některý z českých hradů a zámků. Ty mají totiž také otevřeno, když venku prší. Tak nezoufejte a naplánujte svým dětem nezapomenutelný výlet se vším všudy ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *