Hotová voálová záclona s našitou řasící stužkou na horním lemu

Slaďte veškeré okenní doplňky mezi sebou

Interiérové okno přináší celou řadu možností, jak si můžeme místnost ozvláštnit originálně dotvořit. Textilní doplňky mohou vkusně celou místnost pozvednout.

Okno dodá místnosti styl

Možná, že si to ani neuvědomujeme, ale první, na co se náš zrak zaměří po vstupu do místnosti, je okno. Pokud tam tedy není nějaký jiný obzvlášť výrazný prvek. Okno totiž také vypovídá mnoho o majiteli bytu. Poznáte na něm zejména to, jestli je zmíněný majitel obdařen dostatkem vkusu a smyslu pro harmonii.

  • Sladit veškeré okenní doplňky mezi sebou, a navíc i s celým zbytkem místnosti, totiž není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

První, co budeme vybírat, jsou záclony. Při výběru délky se budeme řídit podle tvaru okna. Některým sluší záclony až na zem a některé nejlépe ozdobí jen krátké varianty. Při výběru vzoru záleží na tom, v jaké místnosti se příslušné okno nachází.

  • V kuchyni se nemusíme obávat ani výraznějších barevných záclon.
  • Pak ale musíme volit závěsy, které nebudou v barevnosti a výraznosti se záclonami soupeřit.
  • V obývacích pokojích nebo ložnicích jsou velice oblíbené provázkové záclony.
  • Ty mají tu výhodu, že se dají upravovat a aranžovat do různých podob.
  • Je to tedy ideální doplněk pro kreativní nápady a šikovné ruce.
  • Každý den může vaše okno vypadat trochu jinak.

Není to ani záclona ani závěs

Zajímavý a netradiční vzhled nabízejí takzvané voály. Jedná se o tkaninu, o níž by se dalo říci, že je na poloviční cestě mezi záclonou a závěsem. Tato neurčitost je velikou výhodou. Dovoluje totiž kombinovat voál s klasickou záclonou. Voály v tomto případě budou výraznějším prvkem a záclona bude hrát skromnější roli. Voály bývají opatřené výšivkou nebo podobným prvkem, který je ozvláštňuje.

  • Záclonu můžete také vhodně zkombinovat se závěsy.

Tento bytový prvek přináší celou řadu možností, jak si svůj interiér zdokonalit. Docela postačí, pokud při objednávání metráže na závěsy přidáte o nějaký ten centimetr víc a ze zbytku vytvoříte povlaky na dekorativní polštářky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *