dry flowers

Proč nepoužívat sušené květiny v domácnosti?

Každý z nás používá při zařizování domácnosti různé doplňky. Nejde pouze o samotný nábytek, ale především o bytové dekorace. A ty nabývají odlišných podob. Celkem oblíbené jsou sušené květiny, které mohou zdobit v podstatě jakékoliv prostory. Mnohým lidem se líbí a dále o nich nepřemýšlí. Víte ale o tom, že sušené kytky by se v interiéru neměly používat?

Uschlé rovná se mrtvé

Nejprve se na toto tvrzení pojďme zaměřit z trochu filozofického hlediska a do jisté míry i z pohledu energií. Krásná čerstvá květina představuje samozřejmě život a energii. Takovou kytku bychom si do bytu či domu měli dávat. Opakem toho je uschlá květina symbolizující smrt a smutek. Z pohledu energií tak není vhodné sušené květiny rozmísťovat po celé domácnosti. Minimálně z hlediska energií.

Podle východních filozofií představují sušené rostliny úpadek, odumírání a zánik. Použít by šlo také slovo chřadnutí. Jediné výjimky se udělují snad pouze suchým květinám, které pro nás mají určitou sentimentální hodnotu.

Je však nutno říci, že ne každý bere v potaz energie tak, jak je popisujeme výše, takže pro některé sušené kytky mohou být nabíjejícím článkem domácnosti.

Nesmrtelný lapač prachu

Výše uvedený důvod pochopitelně není tím jediným, proč byste neměli mít sušené květiny v domácnosti. Existuje ještě jeden další související s praktičností. Sušené květiny jsou pochopitelně typickým lapačem prachu, který se z kytek dostává jenom hodně těžko. Možná i proto jsou sušené kytky nevhodné pro alergiky a lidi trpící dýchacími obtížemi.

Je tedy na zvážená, zda jsou pro vás sušené květiny tak neodolatelným bytovým doplňkem, že se bez nich nedokážete obejít. Nebo budou naopak bytovou dekorací, s níž žádný problém nebudete mít. To už je individuální záležitost každého jedince a rozhodnutí je tedy pouze na vás samotných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *