mountains

Poznejte na vlastní kůži krásu polských hor

Česká republika sousedí s Polskem, to asi nemusíme nikomu říkat. Pokud často navštěvujete české a slovenské hory na této hranici, udělejte si výlet také na polskou stranu. Možná byste tomu ani nevěřili, ale na mnoha místech můžete narazit na ještě krásnější výhledy, horské stezky a přírodní zákoutí. V dnešní článku se s námi vydáte do polských hor. Přineseme vám výčet toho nejzajímavějšího.

Vydejte se do polských hor

Vaším prvním cílem se mohou stát Bukovské vrchy, která si vás primárně podmaní svou turistickou infrastrukturou. Dostat se tak můžete na opravdu krásná místa. Kapitolou samou o sobě jsou Sokolí hory. Tato lokalita je hodně známá především mezi horolezci. Za zmínku stojí také Janovické středohoří. Pokud se v této lokalitě ocitnete, naplánujte si výlet a vrchol Skalník s výškou 945 metrů nad mořem.

Oblíbenou českou horou je Králický Sněžník. Tento masiv však zasahuje i na polskou stranu, kam můžete vyrazit na nezapomenutelné túry. Vaším cílem se v této lokalitě stane třeba Fluoritová jeskyně nebo Medvědí jeskyně. Podobné přestupy na polskou stranu můžete absolvovat i v Jizerských horách. Tam je nejvyšší vrchol Wysova Kopa s výškou 1 100 metrů nad mořem. Zde neopomínejte ani na turistickou chatu Orle.

Kam ještě vyrazit do polských hor?

Výše uvedeným výpisem polských hor to pochopitelně nekončí, ale teprve začíná. Máme tu pro vás ještě spoustu dalších nezapomenutelných tipů. Začít můžete třeba na nejvyšší české hoře Sněžce. Vyhledávaná je trasa z Karpacze. Hodně atraktivní je i lokalita Pieniny, kde zamíříte k vyhlídkovému místu Tři Koruny ve výšce 982 metrů nad mořem.

Aby toho nebylo málo, nabízí se vám také Žywiecké Beskydy, Łysogóry nebo Beskid Wyspowy. I když jde o vzdálenější vrcholky hor, je tu na co koukat. Dokazuje to například výhled z nejvyššího vrcholu Mogielica ve výšce 1 170 metrů nad mořem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.