immunity

Nepodceňujte svoji imunitu a začněte ji posilovat

Imunita rovná se obranyschopnost člověka. Něco, o co bychom se měli s maximální pečlivostí starat. Právě dobrá imunita bude mít maximální vliv na naše zdraví a celkovou spokojenost. S pevnou imunitou se vyhnete nežádoucím nemocem nejrůznějším problém. Jestliže chcete vědět, jak vyzrát na posílení imunity, přinášíme vám několik praktických rad.

Změňte svůj životní styl

Pro posílení imunitního systému je občas zapotřebí změnit doslova celý životní styl a mnoho návyků. V první řadě byste se měli začít aktivně hýbat. Přece jenom sport prospívá ke zdraví, a to se ví už hodně dlouhou dobu. Se zdravým pohybem se naučte i zdravě jíst. Zaměřte se na lehkou a obsahově vydatnou stravu. Dejte přednost hlavně přemíře vitamínů. Mezi pochutinami by neměly chybět ořechy, citrusy, čerstvé a libové maso, česnek a kysané zelí. Zároveň dodržujte pitný režim v rozsahu dvou až tří litrů za den. Při vyšší sportovní aktivitě i více.

Další tipy na závěr

Pokud to s posilováním imunitního systému myslíte opravdu vážně, zaměřte se také na otužování. Začněte pochopitelně postupně a dávky ve studené vodě zvyšujte. I kdybyste měli skončit jenom u studené sprchy doma uděláte hodně pro obranyschopnost svého těla. Když budete mít možnost, začněte trávit svůj volný čas v přírodě, kde si pročistíte mysl a nadýcháte se čerstvého vzduchu.

Aktivní život a vhodná životospráva si pak žádají i adekvátní odpočinek. Snažte se proto dopřávat si dostatek kvalitního spánku. Ideálně, když budete spát alespoň sedm až osm hodin. A co dalšího ještě přispívá k posílení imunity? Je to například relaxace a smích. Obklopujte se dobrý lidmi a radujte se ze života. Při těchto činnostech se vám budou do těla vyplavovat ty správné látky podporující obranyschopnost těla. Když budete vše výše uvedené dlouhodobě dodržovat, pak vězte, že se vám budou nemoci vyhýbat obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.