garden hut

Podle čeho vybrat zahradní domek?

Zahradní domek je praktickým přístřeškem, který u vás na zahradě nahradí malou chatu. Hodí se také pro uskladnění nářadí a zahradní techniky. Zahradní domky jsou rovněž oblíbené pro dětské hry. Ať už ho budete využívat jakkoliv, je dobré vědět, podle čeho ho vybrat a jak se při koupit rozhodnout.

Materiál

Zahradní domky mají různé tvary a provedení. Základním kritériem, které je třeba zvážit, je volba materiálu. Klasikou s hezkým designem jsou dřevěné domky. Ačkoliv vypadají velice dobře, jsou náročné na údržbu jako pravidelné ošetřování lakem a na instalaci na pevný povrch, aby je neponičily přírodní vlivy. Kovové typy jsou naproti tomu mnohem odolnější. Mají však i vyšší cenu a v případě potřeby se s nimi obtížně manipuluje. Plastové domky jsou pak ve srovnání s nimi lehčí, levnější, odolají nepřízni počasí a navíc se dobře udržují.

Velikost

Velikosti zahradních domků se mohou pohybovat od méně než dvou po více než dvacet pět metrů čtverečních. Rozměry se samozřejmě podepisují na pořizovací ceně. Dobře si rozmyslete, na co budete váš budoucí zahradní domek využívat, popřípadě jaké všechny věci v něm plánujete uskladnit, ať nekupujete zbytečně velký nebo ať se vám nestane, že budete mít málo prostoru. Velikost zahradních domků je třeba samozřejmě posuzovat i vzhledem k prostoru pozemku, který máte k dispozici.

Konstrukce

Pokud chcete zahradní domek jako sklad nářadí, nebudete mít nejspíše příliš velké nároky na jeho obytné vybavení – naopak spíše oceníte jednoduchost. V případě, že bude sloužit jako chatka, dbejte na to, aby dovnitř okénky pronikalo hodně světla. Celkové zpracování by mělo být v každém případě pevné a odolné. U kvalitnějších zahradních domků může být někdy obtížná montáž – nenechte se však odradit. Trocha práce za dobré zpracování stojí. V případě, že si nebudete moci se sestavením poradit, nabízí většina prodejců v tomto ohledu pomoc spolu s dovozem až na místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *