Inkontinence je pojmem, s nímž se setkat bezpochyby každý. Jde o samovolný únik moči, který se týká primárně žen. Pokud nemáte povědomí o tom, jaké existují typy inkontinencí, z jakého důvodu se tento druh problému vlastně vyskytuje a jak odstranit, začtěte se do následujících řádků.
Jaké jsou druhy inkontinencí?
Málokdo tuší, že samovolný únik moči může nabývat odlišných podob. Typickým příkladem je urgentní inkontinence, jejíž název je jasně vypovídající. Během ní dochází k rychlému a náhlému úniku moči. Dále to může být stresová inkontinence. Ta se projevuje třeba při zvedání těžších břemen, po menopauze nebo v rámci kýchaní. Zapomínat bychom neměli ještě na paradoxní inkontinenci a smíšenou inkontinenci, která je kombinací té stresové a urgentní.
Spouštěčem inkontinence může být věk. Ano, tento neduh se objevuje především u starších osob, a to konkrétně u žen. Vliv na ní může mít také rodinná anamnéza a další přidružené nemoci. K jejímu výskytu lze přispět i špatným životním stylem, kouřením a nadváhou.
Nebojte se léčby inkontinence
Občasná inkontinence malého rozsahu postihla asi velkou spoustu z vás. Pokud se však tento problém opakuje, zintenzivňuje a je většího rozsahu, je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Na počátku všeho je samozřejmě podrobné vyšetření týkající se inkontinence. Léčba tohoto problému může nabývat hned několik podob, což se nejčastěji odvíjí od samotného rozsahu obtíží.
Nápomocny vám mohou být Kegelovy cviky. Z výše uvedených řádků pak vyplývá, že základem je změna životního stylu. Pomoci může i mikční dril nebo hormonální léčka, jíž stanoví ošetřující lékař. Vydat se můžete i ryze přírodní cestou, kterou představuje akupunktura a pravidelná konzumace vybraných bylinek. Takže nezoufejte. Pokud bojujete s inkontinencí, rozhodně existuje cesta, jak tento problém minimalizovat a spokojeně s ním žít.