Našli jste na půdě kus starého nábytku? Pak ho za žádnou cenu nevyhazujte, protože se může ještě hodit a nadělat v interiéru celkem dost parády. Pokud je na takovém nábytku viditelný zub času, nezoufejte. Jednoduše ho zrenovujte. Jestliže nevíte, jak na to, začtěte se do následujících řádků. Mile rádi vám poradíme.
Renovace nábytku od A až do Z
Renovace nábytku je celkem důsledným procesem, který si žádá určitou trpělivost. Zároveň byste měli vědět, co přesně a v jakém pořadí dělat. Když se nad vším logicky zamyslíte, vyjde vám jediné. Na počátku všeho musí být důkladné odstranění starého nátěru. Ten musí za každou cenu dolů. K tomu můžete využít drátěných kartáčů, ocelových vln nebo brusných papírů.
Dalším krokem je zahlazení všech nerovností. Ať už jde o ty viditelné, tak o ty znatelné na omak. Nechcete přece, aby vás na starém a dobře zrenovovaném nábytku cokoliv obtěžovalo. Některé rýhy a větší škvíry můžete vyplnit speciálním tmelem k tomu určeným. Když tohle všechno máte hotové, přichází na přetřes nový nátěr. Při jeho výběru se nebojte poradit s odborníky, abyste docílili požadovaného výsledku a za žádnou cenu nešlápli vedle.
Možnosti renovace jsou neomezené
Pokud bychom měli být konkrétní v případě zmiňovaných nátěrů, můžete starý nábytek opatřit nejenom bezbarvým lakem pro zachování jeho původního vzhledu. Nabízí se nejrůznější jednobarevné a vícebarevné verze. Hodně populární je kupříkladu patina, popřípadě dáte přednost tapetování. To v podstatě rozšiřuje možnosti použití a situování konkrétního kusu nábytku.
Výjimkou dokonce nejsou textilní potahy, které mohou starému nábytku přidat na jeho historickém kouzlu. Hondě záleží na tom, kam budete chtít starý a obnovený nábytek umístit. Jisti si však můžete být v tom, že takový starý renovovaný nábytek najde své pevné místo nejenom v tradiční, ale i moderní domácnosti.