column cars

Sledujte dopravní situaci na tom správném místě

Každého řidiče jistě zajímá, jaká je dopravní situace ve městě nebo lokalitě, kam se zrovna chystá jet. Nemáme teď na mysli situaci dva kilometry od domu, když jedete na nákup a jedná se o malé město nebo vesnici. Týká se to především hlavních silničních tahů, kde často vznikají nejrůznější komplikace a tím pádem i nepříjemná zpoždění. Všemu tomu se ovšem můžete vyvarovat, když budete sledovat ty správné zdroje dat.

Ředitelství silnic a dálnic České republice

Vaším výchozím bodem pro sledování dopravních situací se stane web Ředitelství silnic a dálnic ČR. Instituce, která velice často vystupuje pod zkratkou ŘSD. Právě na webu dopravniinfo.cz můžete najít aktuální informace o dění na silničních tazích. A v podstatě kdekoliv v České republice. Nápomocna vám bude nejenom samotná mapa s vyznačenými údaji, ale také plánovač trasy. Stačí zadat výchozí a cílový bod. Trasa pak bude naplánována s ohledem na aktuální dopravní situaci. Díky tomu ušetříte spoustu času.

Tímto způsobem si můžete přečíst jak informace o konkrétním problému na silnic, tak máte možnost nahlédnout na jednotlivé úseky silnic a dálnic prostřednictvím kamer. Ihned na první pohled vidíte, zda vás může cestou čekat kolona a budete mít zpoždění či nikoliv. Přesně takové informace jsou při cestování po celé České republice velkým pomocníkem.

Využívejte také mobilní aplikaci

Spoléhat se pochopitelně nemusíte pouze na informace prezentované skrze váš počítač a webový prohlížeč. Doba jde samozřejmě kupředu, takže můžete využít i mobilní aplikaci. Ta vám zaručí, že budete mít dopravní informace neustále po ruce. Stačí vytáhnout mobilní telefon, spustit aplikaci Ředitelství silnic a dálnic ČR a pustit se do plánování trasy. Díky tomuto řešení vám neunikne žádná neblahá dopravní situace na silnici a vy včas dojedete tam, kam potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *