wired

Mýty o nabíjení a vodotěsnosti telefonů

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů. Jen málokdo z nás by si asi dokázal představit den bez tohoto technologického výdobytku. A není se čemu divit. S chytrými telefony nejenom voláme, ale také vyřizujeme e-maily, hledáme informace na internetu, komunikujeme a mnohé další.

S jejich každodenním využíváním se samozřejmě pojí nabíjení akumulátoru. Právě s tímto procesem souvisí poměrně velká spousta pravd a nepravd. Pokud v nich tápete, přinášíme vám mýty o nabíjení.

Pravdy a nepravdy týkající se nabíjení

Pojďme to vzít zeširoka a z obecného úhlu pohledu. Takovou určitou polopravdou je bezpochyby to, že mobilní telefon se vám v leteckém režimu bude nabíjet rychleji. Do stejné kategorie polopravd lze zařadit také informaci o možnosti poškození baterie v mobilu vlivem neznačkové nabíječky.

Naopak naprostým mýtem je to, že akumulátor v mobilním telefonu si ničíte, když ho nabíjíte z notebooku. Pravdou není ani občasné vypínání telefonu kvůli zachování výdrže baterie. Rozhodně zapomeňte na rady typu, nechte vybít svůj mobilní telefon na nulu, než ho začnete znovu nabíjet. Takovým konáním současným bateriím spíše uškodíte, nežli prospějete.

Jak je to s vodotěsností telefonu?

Dalším žhavým tématem je vodotěsnost telefonu IP 68, kterou je vybavena řada špičkových modelů různých značek. Právě specifikace IP prezentuje, jak moc je telefon odolný vůči prachu a vodě. Rozhodně se nemusíte obávat padajícího deště nebo toho, když vám telefon nechtěně spadne do umyvadla. Na druhou stranu, neměli byste si ho brát do moře nebo do vířivky pod vodu, kde se vlivem ostatních faktorů mohou voděodolné vlastnosti snižovat.

Ať už se dozvíte jakékoliv informace týkající se moderních technologií, raději si je ověřujte na těch správných místech. Nápomocen vám v tomto směru může být třeba magazín Wired.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.