travel

Naplánujte si dovolenou v roce 2021

Rok 2020 byl z pohledu cestování celkem hodně omezený. Nejrůznější nařízení zhatila plány mnohých cestovatelů do vzdálených destinací. Možná proto, byste se měli s patřičným předstihem připravit na rok 2021 a začít plánovat dovolenou, která vám to všem vynahradí a na níž budete ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat.

Kam vyrazit po novém roce?

Jestliže patříte k milovníkům zimních sportů, tak vaše dovolená může začít klidně už v lednu, kdy zavítáte do některých znovu otevřených zimních středisek. Ta se na nával turistů připravující nejenom v České republice, ale také v zahraničí, o čemž cestovatele ujistilo například Rakousko. Takže o zážitky z hor jistě nepřijdete.

Léto 2021 – kam vyrazit

Pojďme se ale v tomto článku primárně zaměřit na prázdninové destinace, tedy letní dovolenou v roce 2021. Tipů pro vás máme pochopitelně několik, ale už nyní je zřejmé, která místa budou patřit k těm hodně vyhledávaným. Je to například Tenerife, kde je mimochodem dobré počasí i v lednu. Pokud nechcete vyrážet až na druhý konec světa, mělo by se do vašeho hledáčku dostat prosluněné Portugalsko. Dále je to také Lanzarote, Fuenteventura nebo Kanárské ostrovy. Všude tam zažijete exotiky více než dost.

Jestliže dáváte přednost vzdálenějším místům světa, pak je zřejmé, že v takovém seznamu destinací rozhodně nesmí chybět Dubai, Thajsko, Kuba, Hongkong a Florida. Každé z těchto míst vám totiž přinese zcela odlišné zážitky, takže je pouze na vás, jakému typu dovolené v roce 2021 dáte přednost. Ve výčtu zajímavých destinací pro rok 2021 by šlo pochopitelně pokračovat. Je to například Marrákeš, Cancun, Havaj, Phuket a Austrálie. Jestliže spadáte do kategorie náročnějších cestovatelů prahnoucích po exotice, potom se vaším cílem s největší pravděpodobností stanou Maledivy. Právě tam zažijete cestovatelský sen, který se může stát skutečností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.